Havárie dvou vojenských letadel nad Jevíčkem a Jaroměřicemi 26. 5. 1949

V letošním roce dne 26. 5. 2014 uplyne již 65 let od tragické havárie dvou vojenských letadel typu Siebel C 3 A nad Jevíčkem a Jaroměřicemi, při kterých zahynulo celkem 14 příslušníků Československého letectva. Letadla patřila Letecké spojovací škole /LSŠ/ v Chrudimi. Posádky byly složeny z 6 důstojníků a poddůstojníků a z 8 leteckých dorostenců. Jednalo se o cvičné noční radionavigační lety na plánované trase Chrudim – Bruntál – Prostějov II, kde bylo naplánováno přistání a zpáteční let na trase Prostějov II – Havlíčkův Brod – Chrudim.
Vydáno: 27.05.2014

Biblioweb 2012

Městská knihovna v Jevíčku potřetí obhájila vítězství v soutěži webů knihoven Biblioweb. Slavnostní předání ceny proběhlo 2. dubna na konferenci ISSS v Hradci Králové. Velmi hezké zhodnocení úspěchu knihovny najdeme na stránkách Krajského úřadu v Pardubicích. Pro všechny, koho zajímají hodnotící kritéria připojujeme odkaz na stránky Bibliowebu. V celkovém hodnocení bez ohledu na kategorie jsme obsadili 8. místo. Web knihovny je tvořen hlavně pro naše uživatele – pro Vás, doufáme, že se vám líbí a budeme se snažit vytvářet webové stránky knihovny tak, aby pro vás byly co nejužitečnější.
Vydáno: 03.04.2012

Výsledky ankety - jaký typ přednášek je pro vás zajímavý

Na našich stránkách vám pravidelně klademe anketní otázky, které jsou pro nás zajímavou zpětnou vazbou. V poslední anketě, kdy jsme chtěli vědět jaký typ přednášek by vás zaujal, jsou tyto výsledky.
Vydáno: 17.02.2012

PF 2012

Vážení a milí, přejeme Vám krásné, milé a požehnané Vánoce a hodně optimismu do roku 2012. Spoustu společných setkání na akcích, které pro Vás připravujeme. Čeká Vás další cyklus počítačových dovedností, pro všechny co si neví rady :) Přednášky o všech technických hejblatech, co vás zajímají, čtečkách, I-padech a podobně... podíváme se jim na kobylku. Literární večery, cestopisné přednášky a akce pro celou rodinu.
Vydáno: 22.12.2011

Když Krajská knihovna v Pardubicích oceňuje

Krajská knihovna v Pardubicích začala s novou tradicí, kdy děkuje svým knihovnám za jejich skvělou práci. Těm nejlepším. Z našeho regionu dostala čestné uznání za svoji práci knihovna ve Vrážném a V Jaroměřicích. Proč? Proto, že v nich pracují úžasné dámy . V Jaroměřicích Helenka Vykydalová a ve Vrážném Marie Gošová.
Vydáno: 16.01.2014

Přednášky v plenéru

Přednášky z historie mají přesah do reálu výlety do historických měst, kde si můžete prohlednout stavební slohy v reále. Dalším typem přednášek, který se spojil s výletem jsou přednášky RNDr. Hynka Skořepy. Nabídku na procházku přírodou Moravského krasu jsme velmi rádi využili a v sobotu 14. dubna odjeli na začátek naší cesty do Josefovského údolí. Krásný den, doplněný návštěvou Křtin, Býčí skály, jeskyní v Holštejně, ... Velké poděkování patří RNDr. Hynku Skořepovi za nádherně strávený den, přednášku v přírodě :), organizačně zajištěné vstupy do dosud nepřístupných jeskyní a velmi milou procházku Moravským krasem.
Vydáno: 15.04.2012

Bílé čáry na obloze. Ing. Roman Christ.

Znáte to asi všichni. Je krásný den, modré nebe a na něm mnoho bílých čar. Bílé čáry, jež ve většině nás již od mládí vyvolávají punc dálek a velkého světa, neboť, jak dnes ví již i malé děti, patří novodobým korábům křižujícím celý svět, tedy letadlům. Bereme je v dnešní době jako naprosto samozřejmé a nikterak nebudí naši pozornost. Jen málokdo zvedne hlavu, aby se na ně zadíval, či si vzdal dalekohled ve snaze získat více detailů a informací. A to je možná škoda, neboť jsou to technické skvosty, vrchol technologického umu a znalostí lidského společenství.
Vydáno: 03.07.2011

Prodloužená půjčovní doba

Nestíháte, máte fofr a nedaří se vám stihnout půjčovní dobu knihovny? Máme pro Vás novinku. Knihovna od 1. února prodlužuje půjčovní dobu v pondělí do 19.00 hodin
Vydáno: 19.02.2011

Trénink paměti ... a jedeme dál

Trénink paměti, každé pondělí v 9.00 hodin na sále zámečku.
Vydáno: 19.02.2011

Rozloučení s paní Hanou Havelkovou