Doporučujeme

Adventní dárečková neděle

Vážení a milí, srdečně vás zveme na zahájení vánočního času 1. adventní nedělí. 3. prosince v 15.00 hodin společně zapálíme první adventní svíčku, těšit se můžete na společné zpívání s dětmi ze ZŠ Jevíčko, radost nadvakrát zakoupením dárečku od charitativních organizací, něco dobrého na zub. Andělskou poštu, která plní přání a průvod andílků, který vás přivede k rozsvícení vánočního stromu.
Vydáno: 09.11.2017

On-line služby knihovny

Využijte on-line služby knihovny ze svého domova. Služby katalogu knihovny můžete využívat 24 hodin denně, knihy se rezervujte přímo v katalogu a na vaši e.mailovou adresu nebo mobilní telefon přijde zpráva ve chvíli, kdy je pro Vás kniha připravena. Podívejte se do novinek, které knihovna zakoupila a můžete si nastavit období za jaké Vás novinky zajímají. V katalogu najdete doporučení ostatních čtenářů, recenze na knihy. Hledáte-li knihy, které vás zajímají doporučujeme množné číslo např. historické romány, recepty a podobně... Rodinám s dětmi doporučujeme rodinný registrační poplatek - jeden dospělý + 1 až 3 děti platí 100,- Kč .
Vydáno: 21.12.2013

Maroko

Pondělí 27. listopadu v 17.00 hodin vás srdečně zveme na přednášku Lenky a Václava Špillarových. Známí cestovatelé nás tentokrát provedou po krásách a zajímavostech Maroka.
Vydáno: 08.11.2017

Kurz paličkování

Kurz pro všechny milovníky ručních prací a krásných tradic, je vhodný pro úplné začátečníky i pokročilé krajkářky. Probíhat bude každé pondělí na sále zámečku. Kurz vede lektorka Iva Vanžurová. Přihlásit se můžete v knihovně.
Vydáno: 23.09.2014

Moje první šesti tisícovka

Putování Zdeňka Bombery po Ladakhu , hlavním městě Léhu, dále trek údolím Markhy a výstup na šestitisícovku Stok Kangri. Přijďte si poslechnout 30. listopadu v 17.30 sál zámečku.
Vydáno: 30.10.2017

Jazykové kurzy

V druhé polovině září zahajují svoji činnost jazykové kurzy, které jsou ve stálé nabídce Vaší knihovny. Pokud máte chuť přiučit se nebo zdokonalit své jazykové dovednosti, neváhejte a přihlašte se v Městské knihovně v Jevíčku. Od 1.9.2017 otevíráme tyto kurzy:
Vydáno: 27.08.2014

Půjčování e-knih

V rámci spolupráce s eReadingem.cz si nově můžete přes katalog naší knihovny stáhnout do vašeho mobilního zařízení či čtečky knihy současné produkce a bestsellery na které tak nemusíte čekat. Ve výběru jsou stovky titulů. Půjčování e-knih je pro čtenáře knihovny bezplatné a využívat ho mohou všichni registrovaní čtenáři naší knihovny. Jak na to?
Vydáno: 07.08.2015

Mít a nemít

Listování legendárního kousku tentokrát na sále zámečku ve středu 4. října v 17.30. Vstupné 50,- Kč Třicátá léta, hospodářská krize, kapitán Harry Morgan, drsný život na moři, galony pašovaného rumu mezi Kubou a Floridou, hodně střelby, dobrodružství, ale i humoru, a hlavně Ernest Hemingway! Klasika z roku 1937, kterou mimochodem ve 40. letech zfilmovali s Humphrey Bogartem – scénář napsal William Faulkner. Slavný román vydal Odeon v přitažlivé grafické úpravě Martina Peciny v rámci desetisvazkové autorské řadě. LiStOVáNí se tedy tentokrát vydá na plavbu po literární klasice, očekávejte však moderní aktuální vlnobití! - účinkují: Pavel Oubram a Tomáš Drápela (oba alt. Lukáš Hejlík) - v překladu Radoslava Nenadála vydalo nakladatelství Odeon
Vydáno: 25.09.2017

Mládí v hajzlu

Na konci Listovací sezóny pro vás máme majstrštyk. V úterý 6. června 2017 v 17.00 hodin vás srdečně zveme na legendární Mládí v hajzlu, spolu s autorem C.D. Payne. A to prosím osobně. Nenechte si ujít mimořádný zážitek.
Vydáno: 22.05.2017

Povídání s panem Františkem Plechem

21. června v 17.00 hodinna - sál zámečku. Neformální povídání s panem Františkem Plechem o historii města, kronikách a Jevíčku. Využijte příležitosti k setkání s významnou osobností našeho města a poslechnětě si zajímavosti z historie Jevíčka.
Vydáno: 18.04.2017

Anketa

Přednášky v historických městech

Velmi se nám osvědčily přednášky přímo v historických městech i díky skvělému průvodci Janu Valíčkovi. Vyberte si města, jejíchž architektura a historie vás zaujmou.

Dotazy na knihovnu

Pokud máte jakýkoliv dotaz zeptejte se nás na fóru nebo nás kontaktujte online.

Odběr novinek

Vítěz soutěže Biblioweb Bezbariérový přístup Noc s Andersenem Ptejte se knihovny
Veřejný internet Celé česko čte dětem

RSS