Nejlepší kniha o Fake News !!!

14. března 2018 v 17.30 Kavárna-Bar 2. Svět Miloše Zemana můžete přijít volit až v druhém kole! Ta zpráva byla, jak jistě víte, falešná, asi jako ta raketa mířící na Hawai. Média, politici, sociální sítě - ze všech těchto zdrojů se na nás neustále valí dohady o tom, kdo, jak a proč se nás snaží dezinformovat. Co ale často opakovaná spojení fake news, dezinformace a alternativní fakta zahrnují? Jedná se o fenomén posledních let, nebo jsou tu s námi, šikovně skryté, už dlouhá staletí? Jak je možné, že fungují? Kdo a proč je vypouští? A co je hlavní, jak se proti nim můžeme bránit? Vstupné 50,- Kč. V kavárně je možné si dát výbornou kávu a dortík, prosíme o dřívější příchod, pokud si dáte něco dobrého. Vstupenky je možné zakoupit na představení i v předprodeji v Městské knihovně v Jevíčku.

LiStOVáNí tak navazuje na úspěšnou adaptaci Ekonomie dobra a zla a přináší na jeviště opět další vysoce aktuální vědecko-naučný text, vtipnou, neotřelou scénickou formou.

-  účinkují: Alan Novotný (alternuje Jan Brožek) a Jiří Ressler

-  v roce 2018 vydalo nakladatelství CPress / Albatrosmedia

Výraz: Fake news Význam: Fake News - Druh žluté žurnalistiky založený na úmyslné dezinformaci nebo falešných zprávách šířících se prostřednictvím tradičního tisku, ve vysílání sdělovacích prostředků nebo prostřednictvím internetu na bázi sociálních médií. Fake news jsou psány a publikovány s úmyslem zmást čtenáře za účelem získání finančních či politických výhod, často na základě senzacechtivých, zveličených nebo zjevně nepravdivých titulků, které upoutají pozornost.

Zdroj: https://it-slovnik.cz/pojem/fake-news/?utm_source=cp&utm_medium=link&utm_campaign=cp