Novinky a aktuality

Nejnovější zprávy a aktuální informace. Buďte první, kdo se dozví vše, co se u nás změnilo.
Zajímá Vás, co je u nás nového? Neváhejte a čtěte dál.

Thajská trilogie

13. března 2018 v 18.00 hodin - sál zámečku Tomáš Černohous je pro vás známý cestovatel a jeho přednášky jsou v Jevíčku velmi oblíbené. Tentokrát nás pozve do Thajska a máme se na co těšit.

Půjčování e-knih

V rámci spolupráce s eReadingem.cz si nově můžete přes katalog naší knihovny stáhnout do vašeho mobilního zařízení či čtečky knihy současné produkce a bestsellery na které tak nemusíte čekat. Ve výběru jsou stovky titulů. Půjčování e-knih je pro čtenáře knihovny bezplatné a využívat ho mohou všichni registrovaní čtenáři naší knihovny. Jak na to?
Vydáno: 07.08.2015

Work & Travel USA

V pátek 2. února 2018 v 18.00 hodin - sál zámečku. Work & Travel USA spolu s Martinou Sedláčkovou a Jonášem Bomberou se podíváme za velkou louži. Jak se v USA žije a pracuje očima Evropanů.
Vydáno: 12.01.2018

Co by můj syn měl vědět o světě

Pondělí 29. ledna 2018 v 18.00 hodin - Kavárna-Bar 2. Svět. Vstupenky je možno zakoupit i v předplatném v Městské knihovně v Jevíčku.Prosíme všechny, kdo si chtějí ke krásnému přestavení dát něco dobrého, aby počítali s časovým předstihem a nerušili jsme během vystoupení. Listování s Lukášem Hejlíkem a skvělou knihou Co by můj syn měl vědět o světě. Fredrik Backman (autor knihy Muž jménem Ove) vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století v půvabné knize plné

Daleko za sluncem

Čtvrtek 25. ledna 2018 v 18.00 hodin - Synagoga Jevíčko Benefiční promítání dokumentu o lékařské pomoci v africké Keni, kde čeští lékaři a zdravotníci zbudovali nemocnici. Režisérka Olga Špátová ( TV HBO) natočila dokumentární film, který vypráví příběh neobyčejných lékařů a sílu lidské pomoci. Pomoci můžete i vy. Vstupné dobrovolné bude předáno na projekt ADRA nemocnice Itibo v Africe.
Vydáno: 18.12.2017

Pro nemoc zrušeno. Jak úspěšně zvládnout stres

Přednáška je pro nemoc lektorky zrušena. Náhradní termín Vám včas sdělíme. Děkujeme za pochopení.

Adventní dárečková neděle

Vážení a milí, srdečně vás zveme na zahájení vánočního času 1. Adventní nedělí. 3. prosince v 15.00 hodin společně zapálíme první adventní svíčku, těšit se můžete na společné zpívání s dětmi ze ZŠ Jevíčko, radost nadvakrát zakoupením dárečku od charitativních organizací, něco dobrého na zub. Andělskou poštu, která plní přání a průvod andílků, který vás přivede k rozsvícení vánočního stromu.
Vydáno: 09.11.2017

Moje první šesti tisícovka

Putování Zdeňka Bombery po Ladakhu , hlavním městě Léhu, dále trek údolím Markhy a výstup na šestitisícovku Stok Kangri. Přijďte si poslechnout 30. listopadu v 17.30 sál zámečku.
Vydáno: 30.10.2017

Zvíře s Torey Hayden

V neděli 17. září v 16.00 hodin máme tu čest a velké potešení přivítat na Listování autorku Torey Hayden. Listovat budeme v Kavárně Baru 2. svět, kterou najdete na Žlibkách. U dobrého vínka, kávy ... se můžete těšit na tradičně skvělé výkony Pavla Oubrama a Věry Hollé. Vstupné 50,- Kč. Srdečně Vás zve Vaše knihovna
Vydáno: 11.07.2017