Novinky a aktuality

Nejnovější zprávy a aktuální informace. Buďte první, kdo se dozví vše, co se u nás změnilo.
Zajímá Vás, co je u nás nového? Neváhejte a čtěte dál.

Moje první šesti tisícovka

Putování Zdeňka Bombery po Ladakhu , hlavním městě Léhu, dále trek údolím Markhy a výstup na šestitisícovku Stok Kangri. Přijďte si poslechnout 30. listopadu v 17.30 sál zámečku.
Vydáno: 30.10.2017

Půjčování e-knih

V rámci spolupráce s eReadingem.cz si nově můžete přes katalog naší knihovny stáhnout do vašeho mobilního zařízení či čtečky knihy současné produkce a bestsellery na které tak nemusíte čekat. Ve výběru jsou stovky titulů. Půjčování e-knih je pro čtenáře knihovny bezplatné a využívat ho mohou všichni registrovaní čtenáři naší knihovny. Jak na to?
Vydáno: 07.08.2015

Zvíře s Torey Hayden

V neděli 17. září v 16.00 hodin máme tu čest a velké potešení přivítat na Listování autorku Torey Hayden. Listovat budeme v Kavárně Baru 2. svět, kterou najdete na Žlibkách. U dobrého vínka, kávy ... se můžete těšit na tradičně skvělé výkony Pavla Oubrama a Věry Hollé. Vstupné 50,- Kč. Srdečně Vás zve Vaše knihovna
Vydáno: 11.07.2017

Sobotní půjčování začínáme od 9. září

V červenci a srpnu bude půjčovní doba Městské knihovny v Jevíčku bez přerušení. Pouze půjčování knih v sobotu bude po dobu prázdnin zrušeno. Přijďte si vybrat z knih, audioknih a časopisů. Těšíme se na Vás. V době práznin máme otevřeno v
Vydáno: 29.06.2017

Povídání s panem Františkem Plechem

21. června v 17.00 hodinna - sál zámečku. Neformální povídání s panem Františkem Plechem o historii města, kronikách a Jevíčku. Využijte příležitosti k setkání s významnou osobností našeho města a poslechnětě si zajímavosti z historie Jevíčka.
Vydáno: 18.04.2017

Putování pod bájnou horou Manaslu

15. června 2017 v 18.30 hodin Vás srdečně zveme na putování po 8 156 m vysoké Manaslu s Janem Košťálem a jeho skvělými fotografiemi.
Vydáno: 18.04.2017

Život k sežrání

Listování 31. května v 17.00 hodin v sále zámečku. Vstupné 50,- Kč. Máte problémy s láskou, jste trošičku hodně při těle? Je úplně jedno kolik je vám let - přijďte se zasmát životu. Supervhodné pro rodiče a jejich pubertální děti. Ale výtečně se budete bavit i bez nich. Alan Novotný v této roli opravdu exceluje.
Vydáno: 12.04.2017

Fotografická výstava Charity Prostějov

Knihovna Jevíčko od 11. dubna 2017 do 25. dubna 2017. Výstava Bude otevřena v provozní době knihovny. Práci charitativních organizací známe ze svého okolí. Dovolte abychom vás představili Charitu Prostějov, který k 25. letům svého založení sestavila putovní fotografickou výstavu, která mapuje okamžiky setkávání, pomoci, vděčnosti i pokory. Nenechte si ujít cyklus fotografií, které odráží život a pomoc, které se dostává těm co potřebují.
Vydáno: 23.02.2017

Postel hospoda kostel talk show Zbigniewa Czendlika

čtvrtek 18. května v 17.00 hodin Kino Jevíčko. Setkání se Zbigniewem Czendlikem, pohodovým, zábavným knězem z Lanškrouna, který se představuje v pořadu Postel hospoda kostel. Pořad se jmenuje podle velmi úspěšné knihy, která láme čtenářské rekordy. POSTEL HOSPODA KOSTEL je vyprávění příběhů ze života osobního, kněžského i jiného…podané humorem jemu vlastním. V prů-běhu 90 minut se tak dotýká mimojiné problematiky současného světa, o níž si rád podiskutuje také s diváky. Součástí pořadu je autogramiáda knihy Zbigniewa Czendlika a Markéty Zahradníkové se stejno-jmenným názvem Postel hospoda kostel, která vyšla v říjnu 2016. Knihu bude možné zakoupit na místě.
Vydáno: 23.02.2017

Na sever od Hanoje

27. března 2017 v 17.00 hodin - sál zámečku. Cestovatelé Lenka a Václav Špillarovi nás provedou severním Vietnamem v přednášce Severně od Hanoje.
Vydáno: 31.01.2017