Zvíře s Torey Hayden

V neděli 17. září v 16.00 hodin máme tu čest a velké potešení přivítat na Listování autorku Torey Hayden. Listovat budeme v Kavárně Baru 2. svět, kterou najdete na Žlibkách. U dobrého vínka, kávy ... se můžete těšit na tradičně skvělé výkony Pavla Oubrama a Věry Hollé. Vstupné 50,- Kč. Srdečně Vás zve Vaše knihovna

Jsou knihy, které pohladí, zatímco jiné jdou čtenáři proti srsti – přesto se od nich ale nemůže odtrhnout. Jednou z nich je další příběh zkušené dětské psychoterapeutky, tentokrát o teenagerovi Kevinovi, který se na začátku románu utíká před lidmi do pomyslné klece stolů a židlí. Pod stolem a chráněn židlemi odmítá komunikovat a nikdo si s ním neví rady. Jeho lékařská anamnéza není k nalezení, není jasné, co se mu přihodilo a kdo mu ublížil. Torey L. Hayden, autorka řady velmi úspěšných non-fiction románů z prostředí školy pro děti s poruchami chování, krok za krokem rozplétá složitý případ dětské úzkosti, která u Kevina vedla k neřízené agresivitě. Dlouhodobá terapie a až neuvěřitelná míra empatie a pedagogické intuice vede k pomalému a těžkopádnému uzdravení zprvu nezvladatelného Kevina, kterému děti přezdívají Zvíře.

Victoria Lynn Hayden

(*1951, Livingston, Montana)známá jako Torey L. Hayden, je žena dětský psycholog, speciální vzdělávání učitelů, vysokoškolský pedagog a autor populárně naučné knihy podle svého skutečného života zkušenosti s výukou a poradenství dětí se speciálními potřebami. Témata v jejích knihách patří autismu, Tourette syndromu, sexuálnímu zneužívání, fetálnímu alkoholovému syndromu a volitelnému mutismu (nyní nazývaný selektivní mutism). Hayden chodila do vysoké školy v Billings, Montana a promovalav roce 1969. Navštěvovala Whitman College ve Walla Walla, Washington. Získala magisterský titul v oboru speciální pedagogiky z Billings Montana State University v roce 1975 a stěhovala se do University of Minnesota v Minneapolis na doktorát z pedagogické psychologie. Zatímco tam, ona také pracovala na oddělení dětské a dorostové psychiatrie v univerzitních nemocnic. Hayden přestěhovala do Walesu v roce 1980 a provdala se za Skot jmenoval Ken v roce 1982. V roce 1985 se jim narodila dcera (Sheena). Ve Walesu Hayden pracovala především s charitativní organizace spojené s zanedbávání dítěte a týrání, včetně ChildLine, NSPCC, Samaritans a rady pro občany úřad. Napsala tři knihy beletrie Dračice a mazánek, Zvíře a Spratek.

Najdete v naší knihovně:Anketa

Přednášky v historických městech

Velmi se nám osvědčily přednášky přímo v historických městech i díky skvělému průvodci Janu Valíčkovi. Vyberte si města, jejíchž architektura a historie vás zaujmou.

Dotazy na knihovnu

Pokud máte jakýkoliv dotaz zeptejte se nás na fóru nebo nás kontaktujte online.

Odběr novinek

Vítěz soutěže Biblioweb Bezbariérový přístup Noc s Andersenem Ptejte se knihovny
Veřejný internet Celé česko čte dětem

RSS