Vše o půjčování

Poplatky a veškeré informace k půjčování a rezervaci

Novinky a akce

Informace o akcích připravovaných knihovnou

Služby knihovny

Služby, které poskytuje knihovna čtenářům a veřejnosti

Regionální služby

Služby a informace, které poskytujeme obcím v okolí

O městu Jevíčko

Podívejte se na krásy našeho města Jevíčko

Budapešt

Další z výletů, které se připravují je Budapešť a Janem Valíčkem v termínu 7. a 8. května 2019. Romantická Budapešť, na kterém navštívíme nejkrásnější místa hlavního města Maďarska (Parlament, Rybářské bašty, Matyášův dóm, Budinský hrad, slavná tržnice), zájemci se mohou vykoupat v Szechnyiho lázních i užít si vyhlášený podmořský svět Tropicarium). Nebude chybět ani večerní plavba lodí po Dunaji.

Expedice Budapešť 2019

 

 

Termín: 07. – 08. 5. 2019   úterý až středa (státní svátek)

1. den: Odjezd z Jevíčka v 5.00 z náměstí od hotelu Morava, trasa Brno, Bratislava, Budapešť. Tady nejdříve zastávka na vyhlídce Gellertův vrch u Citadely, poté přejezd na stranu Pešti, návštěva centrální budapešťské tržnice, možnost nakoupit čabajky, koření, suvenýry, sýry, vína, případně i poobědvat. Procházka ulicí Váci (Váci utca), na náměstí Vörösmarty tér, možnost pro zájemce procházka ke kostelu sv. Štěpána, návštěva Hradního vrchu (Budínský hrad, Matyášův chrám, Rybářské bašty), osobní volno. První den zakončíme večerní hodinovou plavbou po Dunaji kolem nejkrásnějších památek města, vše je krásně nasvícené, stojí to za to. Přejezd na ubytování, nocleh ve 3* hotelu.

2. den: Po snídani navštívíme podmořský svět Tropicarium, autobusem se přesuneme k Náměstí Hrdinů (Hősök tere) s monumentálním sousoším zobrazujícím významné osobnosti maďarské historie. Zde možnost koupání v termálních Széchenyiho lázních nebo individuální volno k návštěvě některého z muzeí (Muzeum krásných umění, Dům teroru), kopie sedmihradského hradu Vajdahuynad, případně návštěva zoologické zahrady. Odjezd z Budapešti 16.30, příjezd do Jevíčka ca 22.00.

 
Cestou budeme dělat přestávky, aby se nám příjemně cestovalo. Po celou dobu zájezdu budou v autokaru k dispozici teplé a studené nápoje (káva, čaj, slazené i neslazené minerálky, pivo atd.)

Cena: 1990,- Kč

Cena zahrnuje dopravu pohodlným autokarem, ubytování ve velice pěkném hotelu v Budapešti ve dvoulůžkových, případně třílůžkových pokojích se snídaní formou bufetu, pobytovou taxu, služby průvodce.

Cena nezahrnuje vstupy do objektů, pojištění (možnost sjednat za 20 Kč na osobu a den)

Ceny vstupů: hodinová plavba po Dunaji 2500 HUF (cca 220 Kč), děti a studenti 2100 HUF, Tropicarium 2300 HUF, děti, studenti a senioři 1700), Szechenyiho lázně cca 5800 HUF (cca 500 Kč), ZOO 2.000 HUF

2000 HUF = 180 Kč

Na některých místech se dá platit i eury (tržnice, plavba lodí), jinde jen forinty, případně kartou (lázně, Tropicarium). Nabízím hromadnou výměnu forintů pro zájemce, budu je měnit přibližně týden před odjezdem. V případě zájmu dejte prosím vědět.

 

Doporučené kapesné: 15.000 HUF (ca 1.300 Kč), k tomu třeba i nějaká eura do rezervy

S sebou: platný doklad (cestovní pas stačí i občanský průkaz), musí ho mít všichni včetně malých dětí, pohodlné oblečení a obuv, případně nějakou prevenci proti žaludečním problémům J

Všechny výlety děláme především pro pohodu, pobavení i trochu poučení všech zúčastněných, aby to pro všechny bylo příjemné a měli hezké vzpomínky.

Veškeré informace rád poskytnu na jan.valicek@centrum.cz nebo 776 692 507Vyhledávání v katalogu

Otevírací doba
PO: 12.30 – 16.00
ÚT: 8.00 – 11.00 a 12.30 – 16.00
ST: 8.00 – 11.00 a 12.30 – 16.00
ČT: 8.00 – 11.00 a 12.30 – 17.00
PÁ: ZAVŘENO
SO: ZAVŘENO
NE: ZAVŘENO

Odběr novinek

Buď informovaný ohledně novinek a akcích pořádaných knihovnou.