Vše o půjčování

Poplatky a veškeré informace k půjčování a rezervaci

Novinky a akce

Informace o akcích připravovaných knihovnou

Služby knihovny

Služby, které poskytuje knihovna čtenářům a veřejnosti

Regionální služby

Služby a informace, které poskytujeme obcím v okolí

O městu Jevíčko

Podívejte se na krásy našeho města Jevíčko

Čtení je radost s Veronikou Peslerovou

19. května 2023 dopoledne děti i domškoláci a odpoledne rodiče, učitelé a všichni, kdo chtějí pro své děti otevřít svět příběhů. Přesné časy budou doplněny. Kdo je Veronika Peslerová, naše kolegyně, lektorka, máma a úžasný člověk.

Mgr. Veronika Peslerová Průvodkyně svých čtyř dětí v rámci domácího vzdělávání, lektorka kurzů a workshopů v oblasti dětské čtenářství, autorka inspiračního blogu: https://pesleri.blogspot.com.

10.00 hodin  - TEMATICKÝ PROGRAM PRO DĚTI - Letem světem po Česku V rámci zábavně-vzdělávacího programu se děti dozví spoustu zajímavostí z celé České republiky. Prostřednictvím nejrůznějších knih a dalších materiálů se vydají na putování po městech a krajích Čech, Moravy i Slezska. Zábavnou a interaktivní formou se děti seznámí se základními informacemi i zajímavostmi o naší vlasti. Téma bude rozvíjeno podle zájmu dětí, aktivní a hravou formou. Děti samy budou objeviteli nových informací a program bude vystavěn na základě modelu i metod kritického myšlení. V rámci programu budou použity různorodé aktivity podporující čtenářskou i matematickou gramotnost, grafomotoriku i tvořivost. Program je určen pro děti ve věku 6-9 let.

14.00 - WORKSHOP PRO DOSPĚLÉ - Podpora čtenářství a zajímavé knihy pro děti Workshop pro knihovníky, pedagogy mateřských a základních škol, rodiče, prarodiče a další dospělé, kteří chtějí již od malička podporovat děti ve čtení. Zajímá vás, jak u dětí podpořit zájem o čtení? Jak vybrat ty správné knihy? Jak zařídit, aby z dětí byli přemýšliví a kriticky smýšlející čtenáři? Tipy pro rozvoj čtenářství budou doplněny konkrétními tipy na aktivity při čtení. Obsahem semináře bude i představení zajímavých knih pro děti a mládež, které vyšly v poslední době. Ukázky knih budou doplněny jednotlivými nápady i ucelenějšími lekcemi, jak s jednotlivými knihami pracovat v knihovně, ve výuce i doma. Součástí semináře bude i praktická ukázka dílny čtení a materiálů, které lze při dílně čtení využít.

Těšíme se na vás.


 

Vyhledávání v katalogu

Otevírací doba
PO: 12.30 – 17.00
ÚT: 8.00 – 11.00 a 12.30 – 16.00
ST: 8.00 – 11.00 a 12.30 – 16.00
ČT: 8.00 – 11.00 a 12.30 – 17.00
PÁ: ZAVŘENO
SO: 8.00 - 11:00
NE: ZAVŘENO

Odběr novinek

Buď informovaný ohledně novinek a akcích pořádaných knihovnou.