Vše o půjčování

Poplatky a veškeré informace k půjčování a rezervaci

Novinky a akce

Informace o akcích připravovaných knihovnou

Služby knihovny

Služby, které poskytuje knihovna čtenářům a veřejnosti

Regionální služby

Služby a informace, které poskytujeme obcím v okolí

O městu Jevíčko

Podívejte se na krásy našeho města Jevíčko

Dílna knihovníků trenérů paměti

V naší knihovně pracuje certifikovaná trenérka paměti - paní Pavla Konečná a trénování paměti naše knihovna fandí. V termínu 19. - 20. duna 2016 jsme měli tu čest přivítat trenéry paměti z celé ČR ( a Slovenska tiež).

Trenérská dílna , seminář pro trenéry paměti proběhl za  spolupráce  Svazu pracovníků a informačních pracovníků České republiky, sekce knihovníků – trenérů paměti, Města Jevíčka, Městské knihovny v Jevíčku a České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging v Praze za podpory Ministerstva kultury ČR.

Přátelé děkujeme, že jste přijeli a budeme se těšit na další setkání.

Z výroční zprávy, uveřejněné na webu

Ve dnech 19. a 20 dubna 2016 se za podpory MK ČR a SKIP ČR konala v Městské knihovně v Jevíčku tradiční Dílna trenérů paměti. Setkali se tu nejen trenéři paměti (22 členů sekce, 36 celkem), kteří mají bohaté zkušenosti, ale i knihovníci, kteří teprve o tréninku paměti pro své uživatele uvažují. Knihovníky přivítali knihovnice Městské knihovny v Jevíčku Stanislava Kavanová, Pavla Konečná a starosta města Dušan Pávek.

Bohatý program zahájil příspěvek Adriany Rohde Kabele trenérky paměti, vedoucí aktivizačního úseku v Centru seniorů Mělník, na téma “Barvy” - ukázky cvičení paměti s aktivní účastí: trénování krátkodobé a dlouhodobé paměti, cvičení na kreativní myšlení, mozkový jogging a cvičení na posilování pozornosti a koncentrace, doplněný zajímavým materiálem.

Velmi zajímavou přednášku paní Jany Vejsadové Využití knihovních dokumentů v kreativitě trenéra paměti, využili knihovníci při přípravě lekcí pro střední školy i veřejnost. Paní Vejsadová je velké jméno v oboru trénování paměti a její zkušenosti obohatily seminář.

Paní Alena Semanová ergoterapeutka v OLÚ Jevíčko navázala přednáškou ze svých zkušeností s obnovením funkcí po mozkových příhodách, Ergoterapií k propojení levé a pravé hemisféry, obnova motoriky, které využívá v Odborném léčebném ústavu v Jevíčku. Přednášku paní Semanové doplnila knihovnice Pavla Konečná, která v MěK Jevíčku pracuje se seniory.

Po prohlídce knihovny využili účastníci Dílny pozvání starosty města a vystoupali na městskou věž. Tento sportovní výkon musíme ocenit zvláště u naší kolegyně ze Slovenska Emílie Antolíkové, která věž zdolala na podpatcích. Večerní program posloužil k výměně zkušeností a zážitků při tréninku paměti.

Středeční dopoledne bylo vyhrazeno ukázkám z praxe jednotlivých účastníků
Mgr. Marcela Güttnerová – využití paměťových háčků v praxi
Iva Pekniková – 11 pravidel, které vás ve škole nenaučí 
Mgr. Helena Orálková - Mnemotechniky v TEENU aneb Jak naučit středoškoláky umění paměti
Jana Šubrová - Picturebook - Knihy, které mohou změnit náš názor na svět - obrázkové knihy Iwony Chmielewské mohou povzbudit naši fantazii i paměť.
Zdeněk Gloc – využití tvorby rodokmenů při trénování paměti.

Vyhledávání v katalogu

Otevírací doba
PO: 12.30 – 17.00
ÚT: 8.00 – 11.00 a 12.30 – 16.00
ST: 8.00 – 11.00 a 12.30 – 16.00
ČT: 8.00 – 11.00 a 12.30 – 17.00
PÁ: ZAVŘENO
SO: 8.00 - 11:00
NE: ZAVŘENO

Odběr novinek

Buď informovaný ohledně novinek a akcích pořádaných knihovnou.