Vše o půjčování

Poplatky a veškeré informace k půjčování a rezervaci

Novinky a akce

Informace o akcích připravovaných knihovnou

Služby knihovny

Služby, které poskytuje knihovna čtenářům a veřejnosti

Regionální služby

Služby a informace, které poskytujeme obcím v okolí

O městu Jevíčko

Podívejte se na krásy našeho města Jevíčko

Jste to vy??

9. března 2023 v 17.30 - sál zámečku Autorské čtení s Janem Rejžkem a poslech hudby, kterou ani na Radiožurnálu neuslyšíte. Nenechte si ujít setkání s velmi osobitým kritikem, známým publicistou a básníkem.

Knižní tip – Jan Rejžek: Jste to vy?

Ironie i sebeironie, sarkasmus, břitkost, nesmlouvavá kritičnost, ale i humor, nadsázka a vtip... V knize vzpomínek hudebního a filmového kritika, novináře a básníka Jana Rejžka Jste to vy? čtenáři najdou vše, co je pro jeho texty typické.  Kniha nepochybně někoho naštve a rozčílí – jak ani u Rejžka nelze jinak – jiné pobaví a poučí (díky zachycené faktografii jde o důležitý pramen poznání českého kulturního a společenského života posledního půlstoletí). Rozhodně však nikoho nebude nudit.

Rejžkovo vyprávění zachycuje jeho setkání se stovkami osobností, od nejslavnějších (Václav Havel, Karel Gott) po zcela neznámé. Setkáme se zde s hudebníky, sportovci, herci, režiséry, publicisty, spisovateli a politiky, vždy v rámci zábavných a často jen stěží uvěřitelných historek. Rejžek umí čtenáře dráždit i bavit od počátku svého psaní a ve svých pamětech tak činí měrou vrchovatou. Zábavnou a čtivou formou přibližuje také své dětství, mládí a rodinu.

O autorovi:

Jan Rejžek (*1954) je český hudební, filmový, divadelní a sportovní publicista a básník. Publikoval zejména v Melodii, ale také v časopisech Gramorevue, Záběr, Kino, Scéna, Film a doba aj. V osmdesátých letech připravil několik set poslechových diskoték, konferoval folkové a rockové festivaly, na festivalu v Lipnici nad Sázavou v roce 1988 pozval na jeviště k rozhovoru tehdejšího disidenta Václava Havla. Byl jedním z šiřitelů petice Několik vět. Po revoluci pracoval v Kanceláři prezidenta republiky (1990–1992), v České televizi a byl tiskovým mluvčím ODA. Spolupracoval s rozhlasovou stanicí Svobodná Evropa a Českým rozhlasem. Psal pravidelné sloupky pro různé deníky, komentoval předávání Oscarů, ceny Grammy či Zlatých glóbů a rovněž pracoval jako překladatel. V osmdesátých letech publikoval dvě sbírky básní, souborná vydání svých „deníčků, jako překladatel připravil česká vydání knih Rolling Stone: 500 nejlepších alb všech dob ad. V roce 2015 mu v nakladatelství Galén vyšlo souhrnné vydání hudební publicistiky z let 1974–1993 Jak tohle vůbec můžete otisknout! a v roce 2022 vzpomínky Jste to vy?
2 MEDIA CZ

Vyhledávání v katalogu

Otevírací doba
PO: 12.30 – 17.00
ÚT: 8.00 – 11.00 a 12.30 – 16.00
ST: 8.00 – 11.00 a 12.30 – 16.00
ČT: 8.00 – 11.00 a 12.30 – 17.00
PÁ: ZAVŘENO
SO: 8.00 - 11:00
NE: ZAVŘENO

Odběr novinek

Buď informovaný ohledně novinek a akcích pořádaných knihovnou.