Rodinné Listování - Bláznivá teta a já od Sylvia Heinlein

Ve čtvrtek 12. února 2015 v 17.00 hodin - sál Kina v Jevíčku Bláznivá teta a já (Sylvia Heinlein) + beseda s autorkou + autogramiáda + prodej knihy Sára má skvělou tetu. Je sice trochu pomatená, ale rozhodně s ní není nuda. A na rozdíl od jiných dospělých poslouchá, co jí Sára říká. Mamince se ovšem nelíbí, že Sára za tetou každou středu jezdí na návštěvu. Měla by se prý chovat normálně a kamarádit se radši se stejně starými dětmi.

Navíc prý teta potřebuje klid, takže by se měla odstěhovat na venkov. Sára ani teta s tím samozřejmě nesouhlasí. Jenže rodiče mají vždycky pravdu. Anebo ne? Sára s tetou musí něco podniknout. A tak se vydají na cestu do neznáma, aby zjistily, že není všechno takové, jak se na první pohled zdá. Na cestu po celé republice se také vydá LiStOVáNí s německou autorkou, Sylvií Heinlein.

- účinkují: Lenka Janíková a Petra Bučková

- besedu moderuje: Lukáš Hejlík

SYLVIA HEINLEIN

*1962 v Hamburku, vystudovala dějiny umění, literaturu a politologii. Pracovala pro noviny i rozhlas. Od roku 2000 píše odborné i dětské knihy a je novinářkou na volné noze. Její knihy se pravidelně objevují ve výběru Sedm nejlepších knih pro mladé čtenáře, který vyhlašuje německá rozhlasová stanice Deutschlandradio ve spolupráci s týdeníkem Focus V současné době se připravuje zfilmování románu Bláznivá teta a já (česky 2013 Mladá fronta), autorka pracuje na scénáři k tomuto filmu.