Vše o půjčování

Poplatky a veškeré informace k půjčování a rezervaci

Novinky a akce

Informace o akcích připravovaných knihovnou

Služby knihovny

Služby, které poskytuje knihovna čtenářům a veřejnosti

Regionální služby

Služby a informace, které poskytujeme obcím v okolí

O městu Jevíčko

Podívejte se na krásy našeho města Jevíčko

Sluneční škola

Kargyak je odloučená vesnice v indickém Himaláji v nadmořské výšce 4200 m n. m., jedno z posledních míst, kde přežívá původní tibetská kultura. Vesnice donedávna neměla školu a děti musely odcházet do vzdálených internátů nebo se nikdy nenaučily číst a psát. Občanské sdružení Surya dostavělo v září roku 2008 speciálně navrženou ekologickou školu přímo vytápěnou sluneční energií.

Slyšeli jste někdy o projektu Sluneční škola?

Kargyak je odloučená vesnice v indickém Himaláji v nadmořské výšce 4200 m n. m., jedno z posledních míst, kde přežívá původní tibetská kultura. Vesnice donedávna neměla školu a děti musely odcházet do vzdálených internátů nebo se nikdy nenaučily číst a psát.
Občanské sdružení Surya dostavělo v září roku 2008 speciálně navrženou ekologickou školu přímo vytápěnou sluneční energií. Na stránkách občanského sdružení: http://www.suryaschool.org/czech/project.php najdete podrobnosti o Sluneční škole.
Čtenáři Městské knihovny se také zapojí do tohoto projektu. Pokusíme se vybrat peníze na 11- letého chlapce Stanzin Kunga z Kargyaku. Na všech akcích knihovny budete mít možnost přispět na jeho vzdělání. Budete přesně vědět komu dáváte své peníze a komu pomohou.
Nezáleží na tom, jak velký finanční obnos věnujete, věříme, že společnými silami se podaří zajistit školní rok pro chlapce Stanzina Kunga.

Poděkování
Děkujeme všem kdo přispěli na Sluneční školu.  Pro Stanzina Kunga jste vybrali 5 000 Kč, které jsme zaslali Občanskému sdružení Surya.

 

Paní Hana Havelková zůstane na vždy v našich vzpomínkách a srdcích.

Čest její památce.

Vyhledávání v katalogu

Otevírací doba
PO: 12.30 – 17.00
ÚT: 8.00 – 11.00 a 12.30 – 16.00
ST: 8.00 – 11.00 a 12.30 – 16.00
ČT: 8.00 – 11.00 a 12.30 – 17.00
PÁ: ZAVŘENO
SO: 8.00 - 11:00
NE: ZAVŘENO

Odběr novinek

Buď informovaný ohledně novinek a akcích pořádaných knihovnou.