Vše o půjčování

Poplatky a veškeré informace k půjčování a rezervaci

Novinky a akce

Informace o akcích připravovaných knihovnou

Služby knihovny

Služby, které poskytuje knihovna čtenářům a veřejnosti

Regionální služby

Služby a informace, které poskytujeme obcím v okolí

O městu Jevíčko

Podívejte se na krásy našeho města Jevíčko

Zvíře s Torey Hayden

V neděli 17. září v 16.00 hodin máme tu čest a velké potešení přivítat na Listování autorku Torey Hayden. Listovat budeme v Kavárně Baru 2. svět, kterou najdete na Žlibkách. U dobrého vínka, kávy ... se můžete těšit na tradičně skvělé výkony Pavla Oubrama a Věry Hollé. Vstupné 50,- Kč. Srdečně Vás zve Vaše knihovna

Jsou knihy, které pohladí, zatímco jiné jdou čtenáři proti srsti – přesto se od nich ale nemůže odtrhnout. Jednou z nich je další příběh zkušené dětské psychoterapeutky, tentokrát o teenagerovi Kevinovi, který se na začátku románu utíká před lidmi do pomyslné klece stolů a židlí. Pod stolem a chráněn židlemi odmítá komunikovat a nikdo si s ním neví rady. Jeho lékařská anamnéza není k nalezení, není jasné, co se mu přihodilo a kdo mu ublížil. Torey L. Hayden, autorka řady velmi úspěšných non-fiction románů z prostředí školy pro děti s poruchami chování, krok za krokem rozplétá složitý případ dětské úzkosti, která u Kevina vedla k neřízené agresivitě. Dlouhodobá terapie a až neuvěřitelná míra empatie a pedagogické intuice vede k pomalému a těžkopádnému uzdravení zprvu nezvladatelného Kevina, kterému děti přezdívají Zvíře.

Victoria Lynn Hayden

(*1951, Livingston, Montana)známá jako Torey L. Hayden, je žena dětský psycholog, speciální vzdělávání učitelů, vysokoškolský pedagog a autor populárně naučné knihy podle svého skutečného života zkušenosti s výukou a poradenství dětí se speciálními potřebami. Témata v jejích knihách patří autismu, Tourette syndromu, sexuálnímu zneužívání, fetálnímu alkoholovému syndromu a volitelnému mutismu (nyní nazývaný selektivní mutism). Hayden chodila do vysoké školy v Billings, Montana a promovalav roce 1969. Navštěvovala Whitman College ve Walla Walla, Washington. Získala magisterský titul v oboru speciální pedagogiky z Billings Montana State University v roce 1975 a stěhovala se do University of Minnesota v Minneapolis na doktorát z pedagogické psychologie. Zatímco tam, ona také pracovala na oddělení dětské a dorostové psychiatrie v univerzitních nemocnic. Hayden přestěhovala do Walesu v roce 1980 a provdala se za Skot jmenoval Ken v roce 1982. V roce 1985 se jim narodila dcera (Sheena). Ve Walesu Hayden pracovala především s charitativní organizace spojené s zanedbávání dítěte a týrání, včetně ChildLine, NSPCC, Samaritans a rady pro občany úřad. Napsala tři knihy beletrie Dračice a mazánek, Zvíře a Spratek.

Najdete v naší knihovně:

Vyhledávání v katalogu

Kontakty na nás
  461 325 229
  731 655 437
ICQ logo  610 636 613
  mk@knihovna-jevicko.cz
  Přidej se na Facebook
Otevírací doba
PO: 12:30 - 18:00
ÚT: 8:00 - 11:00 a 12:30 - 16:00
ST: 8:00 - 11:00 a 12:30 - 16:00
ČT: 8:00 - 11:00 a 12:30 - 17:00
PÁ: ZAVŘENO
SO: 8:00 - 11:00

Odběr novinek

Buď informovaný ohledně novinek a akcích pořádaných knihovnou.