Čtvrtek 23. dubna v 17.30 hodin – sál zámečku PhDr. Blanka Stárková je významná česká překladatelka ze španělštiny, redaktorka, dramaturgyně a moderátorka Českého rozhlasu. V letech 1999-2002 byla šéfredaktorkou stanice Český rozhlas 3 - Vltava a výraznou měrou přispěla k její kulturní obrodě a dnešní podobě.
Čtvrtek 9. dubna v 17.30 hodin – sál zámečku Máte pocit, že vaříte stále to samé ?? Víte, že koření může být zdravé? Kolik druhů koření znáte a využíváte?? Pokud máte rádi bylinky, nebo nevíte jak na to s jejich využitím ve vaší kuchyni je tento večer přesně pro vás. Srdečně vás zveme na povídání o kořeních klasických nebo méně známých s paní Veronikou Vykydalovou. Kvalitní koření si můžete na místě zakoupit a budete mít možnost ochutnat potraviny, na které bude použito.
Zapiště si do diářů, mejdan bude 12. června 2015. Super ! V 17.00 hodin začíná Mejdan na zámečku. celý zámeček je jen a jen pro vás. Hudba, víno, dobrůtky, povídání, kávička, po celý večer. Pro děti bude připraven program. Těšíme se na Vás. Mejdan se bude konat za každého počasí, v parku u zámečku a mokrá varianta je uvnitř zámečku.
30. března od 9.00 hodin do 17.00 hodin - sál zámečku.Velikonoční zvyky a obyčeje, dekorace, výrobky Paprsku Velké Opatovice, jarní kytičky a spousta drobných radostí na začátek jara. Nezapomeňte na velikonoční tradice a přijďte se podívat na drobnosti, kterými můžete vyzdobit své domovy. Máte možnost pomoci svým nákupem u charitativních organizací a vyzdobit své domovy vkusnými dekoracemi.
26. března v 18.00 hodin Kino Jevíčko.Slovenská bondovka, psaná stylem druhořadého zámořského autora, ve které agent Roger Krowiak, bratr slavného Jamese, muž s ocelovými svaly, nebesky vysokou inteligencí a neodolatelným šarmem, připlouvá do stověžaté Bratislavy, hlavního města Polska. Zaplétá se do složité hry a stihne přitom poznat čtyři nejkrásnější ženy světa. "Nejlepší z nejlepších žije! Přijďte se pobavit. Účinkují: Lukáš Hejlík, Pavel Oubram a Věra Hollá Vstupné 50,- Kč – předplatné v Městské knihovně v Jevíčku
12. března v 17.30 sál zámečku .Vzpomínkový večer na jevíčského literáta, táborníka a pana učitele Františka Továrka. V letošním roce uplynulo 25. let od úmrtí jevíčského pedagoga, vzpomínkou na jeho literární tvorbu a tábornickou činnost uctíme jeho památku.
Co pro vás připravujeme? Tradiční AMNESTII, promíjí se všechny oplatky z prodlení při vrácení knížek. Všechny pokuty odpuštěny :) . Pokud se zaregistrujete jako čtenář naší knihovny, právě v měsíci březnu, dostanete, jako dárek, roční registraci zdarma a nabídka platí i pro rodinné registrace. Co vám dále nabízíme?
Ve čtvrtek 12. února 2015 v 17.00 hodin - sál Kina v Jevíčku Bláznivá teta a já (Sylvia Heinlein) + beseda s autorkou + autogramiáda + prodej knihy Sára má skvělou tetu. Je sice trochu pomatená, ale rozhodně s ní není nuda. A na rozdíl od jiných dospělých poslouchá, co jí Sára říká. Mamince se ovšem nelíbí, že Sára za tetou každou středu jezdí na návštěvu. Měla by se prý chovat normálně a kamarádit se radši se stejně starými dětmi.
Čtvrtek 19. února 2015 v 18.00 hodin - sál zámečku. Moje letošní balkánská cesta začala v Sarajevě, od Sarajevského atentátu totiž uplynulo rovných 100 let. Pokračovala přes Albánii, která už rozhodně není tou zaostalou zemí, za kterou ji máme. Projel jsem ji od Skadaru na severu až po nejzazší jih, kde mne nejvíce zaujalo historické město Džirokastra (mimo jiné rodiště albánského diktátora Envera Hodži). Nejkrásnější však pro mne byl makedonský Ochrid, který
Pozor změna termínu: Výstava bude zahájena ve čtvrtek 22. ledna od 8.00 hodin do 31. ledna. Výstava osudů našich nejbližších, které poznamenala první světová válka. Vzpomínky, fotografie a těžké životní zkoušky nejen vojáků na frontě, ale i jejich žen a dětí v zázemí. Oslavme statečnost našich babiček a dědečků a nezapomínejme na jejich osudy.
Ve čtvrtek 5. února v 18.00 hodin. Kousek žhavého podnebí v naší zimě. Karel Kocůrek a tři další členové výpravy se vydali do Mexika. Cílem byly výstupy na sopky La Malinche, Iztaccíhuatl a třetí nejvyšší vrchol Severní Ameriky – Pico de Orizaba. Z vrcholu Izty pozorovali kouřící sopku Popocatépetl, putovali horskou krajinou. Na korbách náklaďáků projížděli vyprahlou zemí. Navštívili indiánské památky Teotihuacán , Tulu , pyramidy a mariánské poutní místo Guadelupe.
Legendární Listování k nám zavítá ve čtvrtek 22. ledna v 18.00 hodin s knihou Gottland, kterou napsal Marius Szczygiel. Pozor ! Listování bude tentokrát v sále kina v Jevíčku. Nenechte si ujít skvělý zážitek, který pro vás připraví Lenka Jeníková, Alan Novotný a Lukáš Hejlík.
Buď informovaný ohledně novinek a akcích pořádaných knihovnou.